Пролонгиран датумот за премиерата на „Бетмин vs. Супермен“ Печати
Напишано од Unevski on Понеделник, 20 Јануари 2014 00:02   

 

Иако беше најавено дека филмот „Бетмен vs. Супермен“ ќе излезе во јули 2015 година, според последните информации од Варнер Брос датумот премиерата ќе се пролонгира за мај 2016 година.


- Филмоманите ќе добијат додатно врене за во потполност да ги остварат своите визии - велат од Варнер Брос, иако ваквата одлука предизвика бес кај фановите на двата лика кои испратиле неколку заканувачки писма.


41 годишниот Бен Афлек ќе ја толкува улогата на Бетмен, додека пак Супермен ќе биде 33 годишниот Хенри Кавил.


Фановите на ликот на Бетмен уште на почетокот беа против тоа Афлек да го толкува нивниот омилен лик, особено по маестралната глума на Кристијан Бејл.