Свет - www.kavadar4e.com

Легендарните „Faithless“ доаѓаат на Егзит PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 26 Февруари 2015 22:44   

 

Еден од најголемите електронски бендови на сите времиња „Faithless“, ќе настапат премиерно во полн состав на 12-ти јули на Денс арената на Егзит.

Повеќе...
 
Роби Вилијамс ќе го отвори „Сигет 2015“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 04 Февруари 2015 01:15   

 

Со концерт на познатиот британски музичар Роби Вилијамс ќе започне годинешното издание на фестивалот „Сигет“, а овој настап на „Островот на слободата“ ќе биде во рамките на неговата турнеја „Let Me Entertain You“.

Повеќе...
 
Три Златни глобуси за „Boyhood“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 12 Јануари 2015 16:37   

 

Со доделувањето на Златните Глобуси вчера официјално започна холивудската сезона на награди.

Повеќе...
 
Боно Вокс ќе биде фит до почетокот на светската турнеја PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 06 Јануари 2015 22:50   

 

Фронтменот на ирската рок-група „Ју ту", Боно Вокс, се уште закрепнува од велосипедската несреќа што ја доживеа на крајот на ноември, минатата година. Несреќниот Боно, во њујоршкиот Централ парк ги скршил надлактицата, клучната коска, лопатката, малиот прст на раката и коската на очната шуплина.

Повеќе...
 
„Моторхед“ доаѓаат на „Егзит“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 16 Декември 2014 00:26   

 

Најдобриот европски фестивал, новосадскиот „Егзит“ својот петнаесети роденден ќе го прослави во голем стил.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov