Свет - www.kavadar4e.com

Боб Дилан го прими орденот „Легија на честа“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 14 Ноември 2013 12:12   

 

Боб Дилан вчера го прими највисокото француско признание, што речиси беше блокирано поради неговото пушење марихуана и бурното минато. Седумдесет и двегодишниот американски музички ветеран го прими орденот „Легија на честа“ (Legion d'Honneur) на церемонијата во Париз.

Повеќе...
 
Еминем прва ѕвезда на 20тите Европски музички награди PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 11 Ноември 2013 23:42   

 

Во неделата, во Зиго Дом арената во Амстердам се одржа јубилејното 20-то доделувања на Европските Музички Награди на MTV, а спектаклот беше директно пренесуван на сите канали на MTV, како и официјалната веб страница mtvema.com, каде што можете повторно да го прегледате целиот настан.

Повеќе...
 
Лејди Гага ќе пее од Вселената PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 08 Ноември 2013 00:11   

 

Контроверзната Лејди Гага во 2015 година ќе запее во Вселената, за време на престојот во вселенскиот брод Вирџин Галактик. На „вонземскиот“ настап ќе му претходат едномесечни подготовки, односно навикнување на пеење во бестежинска состојба.

Повеќе...
 
Првите јутјуб награди за Еминем, Тејлор Свифт и „Грлс џенерејшн“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 04 Ноември 2013 21:16   

 

Најпопуларниот видео пребарувач ЈуТјуб, на компанијата „Гугл“, синоќа на церемонија во Њујорк ги врачи своите први награди за видео записи и интерпретатори, кои во последната година имале најголем број на прегледи.

Повеќе...
 
Хрватката Јакшиќ е новата девојка на Џорџ Клуни PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 31 Октомври 2013 01:34   

 

Иако во последно време се зборуваше дека вечниот холивудски ерген започнал врска со адвокатката Амал Аламудин, особено одкако двајцата биле забележани на романтична вечера во лондонска таверна, сепак стариот лисец нашол замена за паметната Аламудин која покрај тоа што течно говори англиски и француски плус нејзиниот мајчин, арапски јазик, е специјалист по меѓународно право, човекови права и екстрадиција, и е дел од тимот адвокати кои го претставуваат основачот на „Викиликс” Џулијан Асанж.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov