Свет - www.kavadar4e.com

Металика оддржа концерт на Антарктикот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 12 Декември 2013 00:00   

 

Како што ветија, членовите на бендот „Металика“, во неделата одржаа концерт на Антарктикот, а на свирката во аргентинската поларна база „Карлини“, ако не ја сметаме колонијата од 16 илјади пингвини, присуствуваа околу стотина луѓе, меѓу кои беа и дваесетмина најсреќни фанови, кои ова патување го освоија преку награден конкурс.

Повеќе...
 
Кети Пери е новата амбасадорка на добрата волја на УНИЦЕФ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 05 Декември 2013 00:08   

 

Поп пејачката Кети Пери е новата амбасадорка на добрата волја на УНИЦЕФ.

Повеќе...
 
Ештон Качер наскоро ќе стане татко PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 29 Ноември 2013 12:59   

 

Во холивудските кругови наголемо се шпекулира дека Ештон Качер наскоро ќе стане татко.

Повеќе...
 
Мик Џегер ќе стане прадедо PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 25 Ноември 2013 02:28   

 

Фронтменот на Ролинг Стоунс, британецот Мик Џегер, на 70-годишна возраст, ќе стане прадедо, пренесоа француските медиуми, цитирајќи ја ќерката на Џегер.

Повеќе...
 
Анџелина Џоли доби почесен „Оскар“ за хуманитарна работа PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 18 Ноември 2013 01:47   

 

Анџелина Џоли конечно се појави во јавноста, а причина за тоа беше свеченоста „Governers Awards“ во Лос Анџелес, на која и беше врачен почесен „Оскар“ за хуманитарна работа. Џоли го доби хуманитарното признание „Џин Хершолт“, кое има иста тежина како и класичниот „Оскар“, а истото го доби од славниот режисер Џорџ Лукас.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov