Свет - www.kavadar4e.com

U2 со песна во нова добротворна мисија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Јануари 2014 23:42   

 

Познати по својата хуманост, U2 ќе издадат песна со која ќе собираат пари кои ќе бидат наменети во добротворни цели, односно за кампањата за подигање на јавната свест околу хив/сидата.

Повеќе...
 
Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo на годинашното издание на Сигет PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 23 Јануари 2014 00:30   

 

Еден од најдобрите музички фестивали во Европа, унгарскиот Сигет го има задоволството да ги објави првите потврдени изведувачи кои од 11 до 18 август годинава ќе настапат на Островот на слободата.

Повеќе...
 
Пролонгиран датумот за премиерата на „Бетмин vs. Супермен“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 20 Јануари 2014 00:02   

 

Иако беше најавено дека филмот „Бетмен vs. Супермен“ ќе излезе во јули 2015 година, според последните информации од Варнер Брос датумот премиерата ќе се пролонгира за мај 2016 година.

Повеќе...
 
Егзит е најдобриот европски фестивал PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 17 Јануари 2014 02:06   

 

Фестивалот EXIT го освои првото место во категоријата на најголемите европски фестивали на церемонијата на доделувањето на Европските фестивалски награди за 2013 година (European Festival Awards), која синоќа се одржа на фестивалот Eurosonic Noorderslag во Гронинген во Холандија. Новосадскиот фестивал зад себе ги остави некои од најголемите европски фестивали, како што се белгискиот фестивал Tomorrowland и унгарскиот Sziget. Публиката од цела Европа, заедно со жирито на EFA, кое го сочинуваат истакнати поединци од светот на фестивалската индустрија, со заеднички гласови одлучија дека во конкуренцијата од 360 фестивали од цела Европа токму EXIT фестивал од Србија е најдобар!

Повеќе...
 
По 22 години, Металика ќе настапи на годинашното издание на Греми наградите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 14 Јануари 2014 22:21   

 

Легендарните Металика по цели 22 години повторно ќе настапи на доделувањето на престижните музички награди Греми, на свеченоста на 26-ти јануари во Лос Анџелес.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov