Свет - www.kavadar4e.com

Објавени номинациите за MTV movie awards PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 07 Март 2014 18:56   

 

MTV ги објави номинациите за 2014 Movie Awards, церемонија која ќе се одржи на 13-ти април. Најмногу номинации имаат The Wolf of Wall Street на Мартин Скорзесе и American Hustle на Дејвид О. Расел (по 8), а потоа следат The Hunger Games: Catching Fire (7 номинации) и комедијата We’re the Millers (6 номинации).

Повеќе...
 
Пинк ќе настапи на доделување на Оскарите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 25 Февруари 2014 23:58   

 

Контроверзната Пинк ќе настапи на доделувањето на годинашните Оскари, а веста ја објави на својот Твитер профил.

Повеќе...
 
Кети Пери е жена на годината PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 21 Февруари 2014 08:50   

 

Американската поп пеачка Кети Пери е прогласена за жена на годината според изборот на славното модно списание „Elle“.

Повеќе...
 
Чарли Шин ќе се жени по четврти пат PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 17 Февруари 2014 12:50   

  

И покрај тоа што веќе три пати беше оженет, Чарли Шин не планира да се смири, па наскоро
проблематичниот актер повторно ќе рипне во тавче, овој пат со неговата нова љубов, порно актерката Брет Роси.

Повеќе...
 
Роулинг: Избрав друг крај на „Хари Потер” PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 04 Февруари 2014 02:01   

 

Писателката Џоан Роулинг продолжува да открива пикантни детали од пишувањето на приказната за Хари Потер.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov