Свет - www.kavadar4e.com

Деп се сврши со Херд PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 05 Април 2014 08:54   

 

 

Откако беше сликан со свршувачкиот прстен на раката, холивудската ѕвезда Џони Деп во искрен разговор со водителката на ТВ шоуто „Today“ Савана Гутрие, ја потврди свршувачката со актерката Амбер Херд.

Повеќе...
 
ЕГЗИТ почнува месец дена порано со „QUEENS OF THE STONE AGE“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 31 Март 2014 22:44   

 

„ROCK@EXIT“, еднодневниот рок’н’рол фестивал со „QUEENS OF THE STONE AGE“ како хедлајнери, ќе се одржи на 11 јуни на Петроварадинската тврдина во Нови Сад, на главната бина на ЕГЗИТ! На овој начин големата летна ЕГЗИТ авантура добива свој осми ден! На фестивалот „ROCK@EXIT“ покрај „QUEENS OF THE STONE AGE“ ќе настапат и „ПАРТИБРЕЈКЕРС“, „АЈСБРН“, „РИТАМ НЕРЕДА“ И „РЕПЕТИТОР“.

Повеќе...
 
Ријана е модна икона на годината PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 27 Март 2014 00:45   

 

Здружението на американски дизајнери (CFDA) ја прогласи Ријана за модна икона за оваа година. Наградата ќе и биде врачена на 2 јуни во Њујорк, на свеченоста по повод годишнината од основањето на здружението.

Повеќе...
 
Шакира е најпопуларна Фејсбук ѕвезда PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 24 Март 2014 00:35   

 

Шакира може да се пофали со преку 86 милиони следбеници на Фејсбук, што е за околу 20 милиони повеќе од Џастин Бибер и околу 30 милиони повеќе од Бијонсе. Челниците на оваа популарна социјална мрежа ја известиле пејачката дека е најлајкувана, односно најпопуларна ѕвезда.

Повеќе...
 
Ерменците први фаворити за евровизиска победа PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 19 Март 2014 15:58   

 

Претставникот на Ерменија на овогодишната Евровизија би можел да ја однесе победата ако се суди според тоа како котира во обложувалниците.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov