Свет - www.kavadar4e.com

„Пиратите од Карибите“ ќе добијат петто продолжение PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 26 Јули 2014 11:22   

 

Џек Спароу по петти пат ќе биде предводник на „Пиратите од Карибите“. Петтото продолжение од славниот филмски серијал ќе се појави во кино салите на 7 јули 2017 година, објави весникот Hollywood Reporter.

Повеќе...
 
185 илјади посетители уживаа во годинашниот „Егзит“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 15 Јули 2014 09:19   

 

Со синоќешните настапи на бендовите Hurts, Suede, Deep Dish и многу други, заврши првиот дел од Егзит авантурата и тоа со преку 185 илјади посетители за четири дена на фестивалот.

Повеќе...
 
Бред Пит ќе му биде кум на Џорџ Клуни PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 21 Јуни 2014 12:44   

 

Подготовките за свадбата на Џорџ Клуни и неговата свршеница Амал Аламудин се во тек. Свадбата е закажана за 9 септември, а според списанието Пипл, кум на Џорџ и на Амал ќе им биде Бред Пит.

Повеќе...
 
Бандерас и Грифит се разведуваат PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 08 Јуни 2014 11:56   

 

Славната холивудска двојка, Антонио Бандерас и Мелани Грифит се разведуваат по 18 години брак. Иако ова не е прв пат да се зборува за нивниот развод, сега гласините се потврдени, пренесува Дејли Маил.

Повеќе...
 
Актерството повеќе не е приоритет за Анџелина Џоли PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 12 Мај 2014 11:07   

 

Славната холивудска актерка Анџелина Џоли открива дека по улогата во филмот „Maleficent”, актерството веќе нема да биде нејзин приоритет.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov