Свет - www.kavadar4e.com

Џегер ја очекува премиерата на филмот за Џејмс Браун PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Ноември 2014 01:12   

 

Филмот „Get On Up“ за животот на починатиот соул музичар Џејмс Браун ќе има светска премиера на 21 ноември. Продуцентот Мик Џегер открива дека бил инспириран да направи филм за еден од најголемите и најконтроверзните музичари на сите времиња.

Повеќе...
 
Новиот албум на U2 доживеа дебакл PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Октомври 2014 00:00   

 

Новиот албум на групата Ју-Ту (U-2), кој спектакуларно и контраверзно беше бесплатно поделен на сите корисници на Ајтјунс во септември, немаше ни најмлаку блескав старт на американските топ листа, откако се појави во регуларна комерцијална продажба.

Повеќе...
 
Качер е најдобро платен ТВ актер PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 28 Август 2014 11:18   

 

Ештон Качер е најдобро платен телевизиски актер и за 2014 година. Качер веќе трета година по ред е на врвот на оваа листа, пред се благодарејќи на заработувачката од серијата „Два ипол мажи“ која се проценува на 26 милиони долари.

Повеќе...
 
Гета сонувал соработка со Мајкл Џексон PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 19 Август 2014 21:58   

 

Иако има работено со најголемите имиња во музиката, како Ријана, Кели Роланд и Снуп Дог, Дејвид Гета признава дека сеуште сонува да направи песна со покојниот Крал на попот велејќи: „би било многу „јако“ да работам со Мајкл Џексон, но веќе е премногу доцна за тоа”.

Повеќе...
 
Наскоро, нов албум на U2 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 28 Јули 2014 23:52   

 

Боно Вокс и останатите момци од бендот U2 на голема радост на своите фанови го привршуваат својот најнов албум, кој според досегашните извори би требало да се вика „Sirens“.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov