Интервју - www.kavadar4e.com

Интервју со Теа Митрова PDF Печати Е-пошта

 

Теа Митрева, млада перспективна кошаркарка, а и идна репрезентативка. Теа освен што e дел од репрезентацијата, е член и на Бадел и на Кошаркарска академија која е во склоп на Спортска академија.

Повеќе...
 
Интервју со Александар Ѓорчев - DJ Brko PDF Печати Е-пошта

 

Иако смени неколку имиња, сепак на крајот прифати дека нема шанси да избега од своето семејно „наследство“, па веќе добри пет години редовно, речиси секој викенд Александар Ѓорчев го препознаваме како DJ Brko. Градското дете на кое љубовта кон хип-хоп музиката му ја всади Благој Таневски - Индијанецот денес за жал е еден од последните градски диџеи од помладата генерација, а токму тоа беше и една од причините за интервјуто во кое се споменати и бројни личности кои во последните 20 години се поврзани со ноќниот живот во градот и хип-хоп музиката.

Повеќе...
 
Божиќно интервју со Ванче Шиков PDF Печати Е-пошта

 

2016 дефинитивно ќе биде година на Ванче Шиков. Неговата Австрија Виена е во „игра“ за насловите и во првенството и во купот на Австрија, а наскоро по втор пат ќе стане татко. Овие две теми беа само причина за второто интервју со нашата фудбалска гордост која одвои време за нас и одговораше на нашите прашања за репрезентативниот фудбал, развојот на младите таленти и неговата најголема „болка“, фудбалот во Кавадаци.

Повеќе...
 
Академците од „Про-бал Академи“ му посакаа Среќен Божиќ на Карло Враговиќ PDF Печати Е-пошта

 

Младите академци од академијата „Про-бал Академи“ од Кавадарци му посакаа Среќен Божиќ на нивниот идол, Карло Враговиќ.

Повеќе...
 
Сведоци на едно време PDF Печати Е-пошта

 

Под ова сонце, есенски дождови, лош сообраќај и озборување... нема импровизација. Во Кавадарци и Тиквешкиот регион „никој“ и понатаму (упорно) не сака работите да се менуваат. И со право! А еве и зошто:

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov