Интервју - www.kavadar4e.com

Александра Михова PDF Печати Е-пошта

 

 

 

Млада, талентирана, убава девојка со моќен вокоал што остави голем впечаток на првиот Македонски Идол. Доволен повод да дознаме нешто повеќе за нашата сограѓанка Александра Михова.

Повеќе...
 
Наталија Славева PDF Печати Е-пошта

 

 

Ретки беа имињата, па дури и на луѓето од кавадарци кои имаа слушнато за Наталија Славева, девојчето на кое за малку и избега Евровизиската победа. Потоа следуваше и Макфест, и сигнлот „Тоа сум јас“, кој веќе неколку месеци е една од највртените песни низ македонскиот радиски етер. Девојката со блескава насмевка и необичен сјај во очите дефинитивно ја одбележа 2011 година, па затоа на нешто помалку од три недели решивме да зборуваме со неа, во последното kavadar4e интервју за оваа календарска година.

Повеќе...
 
Стефанија Темелковска PDF Печати Е-пошта

 

 

 

Стефанија Темелковска можете да ја видете насекаде. На телевизија, на културни настани, промоции, концерти, на факултет, па дури и во нашата фото-галерија. Хиперактивната девојка која сите најдобро ја знаеме како презентер на Телвизија Тиквешија е нашиот нов гостин во интервјуто на www.kavadar4e.com.

Повеќе...
 
Љупче Сапунџиев, Инел Интернационал PDF Печати Е-пошта

 

 

 

И по 20 години маратонска трка со технологијата, „Инел Интернационал“ сеуште е водечки македонски кабловски оператор. Горди што една од најуспешните кавадаречки компании ја прифати нашата покана за интервју, зборувавме со Љупче Сапунџиев, технички директор на „Инел Интернационал“ кој одговараше на нашите прашања за развојот, идните планови, новите пакети, промоции, конкуренцијата, и за уште многу нешта кои се тесно поврзани со „Инел“.

Повеќе...
 
Ана Арангелова PDF Печати Е-пошта

 

 

По добри два месеци договарање во кои никако не успеавме да се усогласиме со време, конечно седнавме на маса да направиме интервју со најдобрата кавадаречка пијанистката, Ана Арангелова и тоа благодарение на нејзината другарка Христина Настовска која успеа некако да најде слободен термин во нашите распореди.

Повеќе...
 
Повеќе Артикли...
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov