Интервју - www.kavadar4e.com

Интервју со Мајкл Амонс PDF Печати Е-пошта

 

Ако во првиот дел од сезоната не воодушеви со својата игра во напад и атрактивните забивања, Мајкл Амонс во последниот период ја покажа и својата доминантна игра во одбрана. Насмеан и ведар, амеркинскиот кошаркар во дресот на Фени Индустри ни одговараше на неколку интересни прашања поставени од нас, но и од поддржувачите на Фени меѓу кои и за натпреварот со Работнички, неговото искуство во Фени, дружењето со своите соиграчи и фановите.

Повеќе...
 
Горан Самарџиев: Атакуваме на пласман помеѓу четирите најдобри PDF Печати Е-пошта

 

Со пласманот помеѓу најдобрите шест, кошаркарите на Фени Индустри ја остварија првата цел сезонава, а следен таргет е пласман во најдобрата македонска четворка. Смирено и без многу притисок, капитенот Горан Самарџиев го очекува продолжетокот од сезоната, односно нејзиниот суперлигашки дел, а во интервјуто во кое ќе прочитате и за неговата дружба со хармониката и фудбалот, ветува дека ќе го дадат максимумот од себе за да се најдат во полуфиналната серија.

Повеќе...
 
Интервју со Адам Кемп PDF Печати Е-пошта

 

Иако до пред 9 месеци не ни знаел каде е Македонија, Адам Кемп денес ужива во нејзиното срце, во сега неговото Кавадарци, обожава сарма, но и тренира напорно за да може да им се спротистави на паметниот Гечевски, силниот Чековски и високиот и со долги раце Луковиќ. Позитивен и искрен, високиот американец денес одговараше на вашите, но и на нашите прашања давајќи ни многу искрени и интересни одговори.

Повеќе...
 
Интервју со Mile Onyx PDF Печати Е-пошта

 

Иновативен, креативен, оригинален, со хипер техника и дисциплина во свирењето, Миле Оникс секојдневно открива нови димензии во музиката кои едноставно воодушевуваат. Последниот егземплар за неговата виртуозност е албумот „Rock Around The Clock“ кој прераснува во вистинска сензација на интернет мрежата со низа на позитивни критики. Сакајќи да влеземе во возбудливото „рок патување околу часовникот“, решивме да поразговараме со Миле Оникс кој некако ненаметливо целосно не внесе во неговиот свет.

Повеќе...
 
Досие колумна: „Mission imposible“ PDF Печати Е-пошта

 

Се започна во втората половина од месец август оваа година. По градската чаршија се пиеа кафиња и се водеа долги разговори за спас на гордоста и името на фудбалскиот клуб Тиквеш од Кавадарци. Се бараа луѓето со чист образ и без досие. Се правеа фузии, калкулации, математики, за да се проба уште еднаш, и уште еднаш, да се врати публиката на трибините на градскиот стадион.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov