Лозари во далечанта 1993 година

 

Во неделата која ни претстои навивачката група „Лозари“ ќе прослави 22 години од своето формирање.


Во име на спомените кога во Кавадарци било чест и гордост да си навивач, погледнете го видеото од натпреварот Тиквеш - Пелистер, одигран во далечната 1993 година во Кавадарци.

 

 

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov