Видео: „Тоа е тоа“ - „Ready for love“

 

Македонските рок легенди Мики Јовановски – Џафер, Љупчо Трајковски – Фис, Венко Серафимов-Венс, Бошко Доневски – Чико, Стево Чепишевски и Стевче Грозданов или ако повеќе сакате рок бендот „Тоа е тоа“ ја имаа честта по 70 настани сместени во 60тина денови да ја затворат богатата со настани кавадаречка културна есен.


Посветувајќи му ги првите две песни на прерано починатата рок легенда Трајко Каров, „Тоа е тоа“ го продлжија шоуто со големите хитови на Битлси, Лет Цепелин, Ролинг Стоунс, Бед Компани, Вајтснејк...


Во продолжение, погледнете како звучеше изведбата на вонвременската „Ready for love“ во изведба на „Тоа е тоа“ во Домот на културата „Иван Мазов Климе“.

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov