Видео: „Bace Quartet“ - „Gimme the 9“

 

Настапот на „Bace Quartet“ на овогодинешниот џез фестивал уште еднаш ја воодушеви кавадаречката џез сцена.


Маѓепсната ноќ во преубавиот амбиент на манастирскиот комплекс „Свети Никола Моклишки“ која ни ја приредија Александар Петров, Васил Хаџиманов Теодоси Спасов, Газменд Бериша и Петар Херберт сеуште е во нашите сеќавања, а меѓу многуте моменти за паметење е и изведбата на „Gimme the 9“...


Уживајте...

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov