Блуз мајсторија на Ристе Шандаров

 

 

Ристе Шандаров со години важи за еден од најдобрите кавадаречки гитаристи. Членот на рок групата The Muff, а во последните два месеци и нов гитарист на кавадаречката поп дива Наташа Малинкова, сеуште е голем вљубеник во џез и блуз музиката.

 

Видеото кое деновиве беше поставено на Youtube, во кое Шандаров „блузира“ на својот Cimar Les Paul 1979 само ни ги врати сеќавањата на неговите незаборавни џез и блуз интерпретации со Jam Band кога буквално ја полудуваше публиката со своите перформанси.

 

Уживајте

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov