Роби Вилијамс ќе го отвори „Сигет 2015“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 04 Февруари 2015 01:15   

 

Со концерт на познатиот британски музичар Роби Вилијамс ќе започне годинешното издание на фестивалот „Сигет“, а овој настап на „Островот на слободата“ ќе биде во рамките на неговата турнеја „Let Me Entertain You“.


Најдобриот европски фестивал годинава ќе започне на 10 август, а во рамките на седумдневната програма се предвидени и настапите на „Флоренс енд д машин“, „Алт Џеј“, „Ејволнејшн“, „Бластерџекс“, „Џејми Вун и многу други.


За првиот ден, во чии рамки ќе биде и концертот на Вилијамс, влезниците се во ограничен број од 25.000. Цената за првите 10.000 ќе изнесува 59 евра, а следните ќе бидат по цена од 65 евра. Истото важи и за останатите еднодневни влезници, а достапни се и пакет-влезници за 5 дена по цена од 199 евра и за 7 дена по цена од 229 евра.

 




 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov