Џастин Бибер ќе се „повлече“ од музиката PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 19 Декември 2013 12:56   

 

Поп ѕвездата Џастин Бибер најави дека најверојатно ќе се повлече од светот на музиката, откако ќе го објави новиот албум.


Миленикот на женската публика на радио интервју изјави дека се повлекува од музиката и дека сака малку одмор.


-Откако ќе го издадам албумот, се повлекувам. Сакам одмор, најверојатно ќе се откажам од музиката, изјави тој.


Дополнително, Џастин рече дека само малку сака да се оддалечи од славата, која веќе не го привлекува, па додаде дека отсекогаш го интересирале неговите обожаватели и музиката.


Американските медиуми напишаа дека тој го изјавил тоа затоа што сакал да се пошегува со водителот, но пејачот се уште не ја демантирал изјавата, ниту, пак официјално ја потврдил.
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov