Видео: Токму Така на Златна Бубамара на популарноста

 

Иако поголемиот дел од членовите на легендарниот кавадаречки рок бенд „Токму Така“ ја имаат „раситнато“ педесетата година, сепак со младешки жар и енергија се враќаат на сцената, најавувајќи го својот голем концерт на годинашното издание на „Т’к Так Фест“.


А како најава за спектаклот кој не смеете да го пропуштите, ќе ве потсетиме на две видеа, едното од нивниот минатогодишен настап на „Т’к Так фест“ и од годинашниов настап на „Златна Бубамара на популарноста“.


Уживајте...

 

 
 
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov