Тиквешија

Склучете договор за поставување на времени гаражи PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 21 Ноември 2018 18:58   

 

Се известуваат имателите на времени лимени гаражи од Општина Кавадарци, дека Советот на Општина Кавадарци на ден 31.10.2018 година донесе Годишна Програма за поставување на времени објекти на подрачјето на Општина Кавадарци за 2018 година.

Повеќе...
 
Диме Коцевски најдобар актер на годинешното издание на престижниот фестивал Репасаж PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 18 Ноември 2018 14:38   

  

Диме Коцевски го доби признанието за најдобар актер на престижниот фестивал Репасаж, кој по 11 пат се оддржа во Уб, Република Србија.

Повеќе...
 
Градење доверба во несигурни времиња – Сто години на изволте PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 17 Ноември 2018 10:34   

 

Довербата се гради на семејното огниште...

 

Во кое време да го сместиме дејствието на оваа наша приказна??? Во кое сакате, господа!!!

Секое време, е несигурно време...

Повеќе...
 
Противпожарната единица во Кавадарци доби нова стандардизирана и унифицирана опрема од компанијата Дрекслмајер PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 02 Ноември 2018 11:08   

Дваесет и шест пожарникари на Територијалната противпожарна единица - Кавадарци добија нова сертифицирана опрема од компанијата Дрекслмајер. Противпожарниот тим во Кавадарци отсега е опремен со унифицирана и стандардизирана противпожарна опрема. Секој пожарникар доби огноотпорно одело, шлем, чизми и ракавици, и ова е потребно за ефикасно и професионално извршување на секојдневните задачи на противпожарната екипа.

Повеќе...
 
Комедијата „Пасивно пушење“ќе го отвори театарскиот фестивал "Repassage" PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 01 Ноември 2018 21:20   

  

Театарската претстава „Пасивно пушење“ на Театарот при Домот на култура „Иван Мазов - Климе“ ја продолжува својата интернационална одисеја. По гостувањето во Пустец, комедијата „Пасивно пушење“ ќе патува во Србија, и тоа во Уб и Ковин.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov