Тиквешија

„Инфо Сега“ ја одбележа неделата на граѓански организации PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 13 Септември 2017 07:20   

 

По повод Недела на граѓански организации, младинскиот информативен центар „Инфо Сега“ Кавадарци, вчера на градскиот плоштад во Кавадарци во периодот од 10 до 16 часот организираше „Инфо Сега Караван“.

Повеќе...
 
Се подготвува второто издание на "OffRoadRally" PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 12 Септември 2017 13:32   

 

Втора година по ред, голем број кавадарчани, но и македонци ќе имаат уникатна можност да ја доживеат мистичноста и недопрените предели на Кожув планина на четири тркала.

Повеќе...
 
Здружението „Алтер Центар“ ја најавува манифестацијата “Кога Кавадарци свиреше Rock’N’Roll – 25 години од првиот Тиквеш Рок Фест“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 11 Септември 2017 14:26   

 

Во петок на 15 септември 2017, во Кавадарци ќе се одржи манифестацијата “Кога Кавадарци свиреше Rock’N’Roll – 25 години од првиот Тиквеш Рок Фест“.

Повеќе...
 
ФОТО: Заврши годинешното издание на Тиквешкиот гроздобер PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 11 Септември 2017 14:14   

 

Кавадарци остава зад себе уште едно издание на Тиквешкиот гроздобер. Без традиционалното берење на првиот грозд веќе неколку години по ред, со уште еден вински карневал кој од дебакл годинава се спасуваше со спојување со детскиот карневал, пропратни манифестации кои добија минимална посетеност и важност, со се помал број на винарии, и концерт на Северина која го преполни градскиот плоштад во централната гроздоберска ден за разлика од нејзините колеги кои настапија ден порано, односно ден подоцна е краткиот сублимат за се она што се случуваше изминатите три дена во Кавадарци, а беше во директна корелација со она што како програма беше предвидено од организаторот.

Повеќе...
 
Утре „Инфо Сега Караван“ на градскиот плоштад во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 11 Септември 2017 11:59   

 

По повод Недела на граѓански организации, Младински информативен центар Инфо Сега Кавадарци во вторник, 12.09.2017, во периодот од 10 до 16 часот ќе организира „Инфо Сега Караван“ во центарот на градот на кој младите од Кавадарци ќе имаат можност да се информираат за Еразмус+ програмата, услугите на ИНФО СЕГА, да бидат дел од креативно катче и да организираат Жива Библиотека.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov