Тиквешија

Обраќање на Митко Јанчев до жителите на општина Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 11 Октомври 2017 11:49   

 

(платена политичка програма)

 

Почитувани жители на општина Кавадарци,


Денес, на неколку денови пред локалните избори, би сакал уште еднаш да Ви се заблагодарам за целото внимание, за секој убав збор, критика, идеја, за Вашата несебична поддршка и доверба која верувам дека се заслужува само со внимание, подадена рака и искреност.

Повеќе...
 
Младите од Кавадарци ги запознаа можностите за вон училишни активности PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 10 Октомври 2017 15:09   

 

По јубилеен, петти пат, Општинскиот Совет за превенција од малолетничко престапништво го организираше Саемот за вонучилишни активности, доближувајќи им ги на младите можностите за спорт, рекреација, доедукација и социјалзиација.

Повеќе...
 
Видео: Митко Јанчев за градоначалник на општина Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 10 Октомври 2017 11:01   

 

(платена политичка програма)

 

Еуфоријата и победничката атмосфера која го следи кандидатот за градоначалник на општина Кавадарци, Митко Јанчев уште од воведниот митинг оддржан пред речиси две недели, па до секое појавување помеѓу народот, мини митинзи во селата, месните и урбаните заедници, ќе кулминира во недела, 15 октомври. Жителите на општина Кавадарци во Јанчев препознаваат семеен и грижлив човек, успешен бизнисмен, безусловен помагател на градот, поддржувач, хуманист, човек од народот, за народот, го препознаваат новиот градоначалник кој ќе го направи Кавадарци пристојно место за живеење.

Повеќе...
 
Училишната библиотека во „Тошо Велков - Пепето“ прерасна во медиотека PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 09 Октомври 2017 09:53   

 

Училишната библиотека во општинското основно училиште „Тошо Велков Пепето“ прерасна во медиотека која е опремена со телевизор, таблети и читална. Големиот проект кој е во целост реализиран со средства и заложби на училиштето и училишниот тим беше заокружен со свеченото отворање на медиотеката како централен настан во одбележувањето на 5ти Октомври, Денот на учителите.

Повеќе...
 
Митко Јанчев: Ќе изградиме современ градски зелен пазар и катна гаража PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 09 Октомври 2017 07:23   

 

(платена политичка програма)

 

Изградба на нов, затворен градски пазар. кој што нема само да ги реши проблемите на продавачите и купувачите, туку и ќе го намали сообраќајниот метеж во градското јадро, особено во пазарните денови, е на врвот на приоритете на кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, Митко Јанчев.

 

„Кавадарци заслужува современ градски зелен пазар со место за паркинг. Ќе изградиме затворен зелен пазар со катна гаража на постоечката локација и ќе ги подобриме условите за пазарување и ќе го решиме сообраќајниот хаос“ - изјави Јанчев.


#СекогашРабота #СекогашМакедонија #ЗаУбавоКавадарци

 

 

 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov