Тиквешија

Грција најпримамлива за кавадарчани PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Јуни 2011 22:57   

 

 

Кавадарчани, оние кои годинава ќе одат на летен одмор, како нивна дестинација ја претпочитаат соседна Грција. Кога станува збор за одмор во Македонија, кавадарчани ретко ги користат услугте на туристичките агенции, туку ја бираат варијантата на сопствен аранжман. Впрочем, и од туристичките агенции не известуваат дека Македонија е помалку застапени во нивните понуди.

Повеќе...
 
Младинскиот Парламент во работна акција PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Јуни 2011 22:54   

 

 

За младите од Младинскиот парламент кои беа главни виновници за одличната организација на тридневниот турнир во улична кошарка, работата не заврши со доделувањето на пехарот за најдобрата екипа.

Повеќе...
 
Поглаварот на МПЦ-ОА во посета на Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 27 Јуни 2011 22:50   

 

 

Денеска во Кавадарци претстојуваше неговото блаженство, архиепископот на македонската

православна црква - Охридската архиепископија, господин господин Стефан. Повардарскиот владика, господин Агатангел, кој беше во улога на домаќин, заедно со големиот гостин ја посетија изградбата на новата црква Света Петка во новиот центар во Кавадарци.

Повеќе...
 
Кавадарци во првите градови кој ќе добие дете правобранител PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 26 Јуни 2011 11:40   

 

 

Викендов во Охрид се одржа дводневен семинар за заштита на детските права организиран од коалицијата на младински организации „Сега“,  кој е дел од проектот „Имплементирање на Конвенцијата за Правата на детето во Македонија“  кој се спроведува и во Кавадарци од  здружението на граѓани „Зона“ членка на коалицијата.

Повеќе...
 
Ќе се разладиме ли во Градскиот базен ова лето? PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 24 Јуни 2011 14:45   

 

 

Со големо задоцнување поради разрешувањето на спорот за сопственост на градскиот базен, конечно новиот концесионер, спортскиот центар Јасмин и Општина Кавадарци почнаа да ја разгледуваат опцијата за пуштање во употреба на кавадаречкиот базен. 

Повеќе...
 
«ПочетокПред441442СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov