Тиквешија

Компјутерско алкохоличарска терминологија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 30 Јуни 2011 20:48   

 

 

 

TCP/IP - Три црни пива/И Пуканки

 

DHCP - Дупли Хмељ за Црни Пива

 

WINS - Вино Има, Наточи за Сите

 

ASP- Ајде Сите Пијте

 

PPP- Пијам Пиво Попладне

 

DVD- Дај Вино Друже

 

ISA- Идат Старите Алкохоличари

 

GPS - Горско Пиво за Сите

 

ODBC - Однеси Два Балантајна на Цурине

 

DNS - Дај Ни Скопско

 

ARP - Ајде Радосни Пијаници

 

ADO - Алкохолот Доаѓа Одма

 

 
Младинскиот Парламент во работна акција PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 30 Јуни 2011 20:48   

 

 

За младите од Младинскиот парламент кои беа главни виновници за одличната организација на тридневниот турнир во улична кошарка, работата не заврши со доделувањето на пехарот за најдобрата екипа.

Повеќе...
 
Компјутерско алкохоличарска терминологија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 30 Јуни 2011 20:24   

 

 

TCP/IP - Три црни пива/И Пуканки

 

DHCP - Дупли Хмељ за Црни Пива

 

WINS - Вино Има, Наточи за Сите

 

ASP- Ајде Сите Пијте

 

PPP- Пијам Пиво Попладне

 

DVD- Дај Вино Друже

 

ISA- Идат Старите Алкохоличари

 

GPS - Горско Пиво за Сите

 

ODBC - Однеси Два Балантајна на Цурине

 

DNS - Дај Ни Скопско

 

ARP - Ајде Радосни Пијаници

 

ADO - Алкохолот Доаѓа Одма

 
Фудбалска страст PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 30 Јуни 2011 20:21   

Во чест на најважната споредна работа на светот, неговото височество, фудбалот

Повеќе...
 
Трибина „Спортот приоритет на младите“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 30 Јуни 2011 20:09   

 

 

Синоќа во општинската сала на град Кавадарци во организација на Младинскиот Парламент се одржа трибина на тема Младите и Спортот во Кавадарци.На трибината говореа претседателот на Сојузот на спорт Илија Ѓорѓиев кој на почетокот ја претстави работата и функцијата на Сојузот со кој што тој раководи и неговата улога и подршкаа кон развојот на спортот во нашиот град. Прва работа што ја направивме по оформувањето на Сојузот беше расчистување и средување на спортско рекреативните центри и терени во градот па така да денес на нив секојдневно се рекреираат и тренираат повеке од 200 лица. Со тоа се гордеме рече претседателот на сојузот на спортови Ѓорѓиев.

Повеќе...
 
«ПочетокПред431432433434435436437438439440СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov