Тиквешија

Бесплатно капење за сите на градскиот базен PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 14 Јули 2011 20:50   

 

 

Локалната самоуправа Кавадарци, излегувајќи им во пресрет на граѓаните, а земајки ги во обзир актуелните високи температури, во недела на 17-ти јули на сите граѓани им овозможува бесплатно капење на Градскиот базен Кавадарци.

Повеќе...
 
Стоп за злоупотребата на безвижниот режим PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 13 Јули 2011 23:51   

 

 

Последните вести за злоупотреба на безвижниот режим од страна на туристичките агенции и граѓани, повторно го актуелизираа проблемот со нелегалните азиланти кои низ европските земји го бараат економскиот спас.

Повеќе...
 
Тропскиот бран продолжува PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 13 Јули 2011 20:35   

 

 

Високите температури во Македонија продолжуваат. Тиквешијата и Гевгелискиот крај се епицентарот на сахарската клима, која неколку дена е присутна, а според метеоролозите ке продолжи со овие температури најмалку до недела.

Повеќе...
 
„Вандали“ кршат улични светилки PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 13 Јули 2011 20:27   

 

 

Уличната расвета во Кавадарци е речиси целосно во лоша состојба, не заради тоа што не се вложува во нејзиното одржување  туку поради лошата и стара инсталација, а се разбира и поради насилно кршење на светилките.

Повеќе...
 
Водата во Тиквешкото езеро идеална за капење PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 13 Јули 2011 20:23   

 

 

Земените мостри од три мерни места во Тиквешкото Езеро покажуваат дека водата може да се користи за капење и рекреација и бактериолошки одговара на прва и втора класа, а останатите параметри не се одразуваат штетно по здравјето на луѓето.

Повеќе...
 
«ПочетокПред431432433434435436437438439440СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov