Тиквешија

Сообраќајна акција за контола на моторџиите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 28 Јули 2011 07:54   

 

 

Во четвртокот 21.07 во временскиот период од 18 до 20 часот П.С.О.Н. Кавадарци односно Оделението за безбедност на патниот сообраќај спроведуваше локална акција за контрола на возачи на мопеди и моторцикли.

Повеќе...
 
Измени во градската сообраќна сигнализација PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 26 Јули 2011 22:52   


 

Денеска на неколку локации во централното гратско подрачје по иницијатива на  Оделението за безбедност на патниот сообракај, а по налог на Сообракајниот инспекторат при Локалната самоуправа интервенираше фирмата задолжена за поставување и одржување на вертикалната сообраќајна сигнализација.

Повеќе...
 
Сообраќајна акција за контола на моторџиите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 26 Јули 2011 22:45   

 

 

Во четвртокот 21.07 во временскиот период од 18 до 20 часот П.С.О.Н. Кавадарци односно Оделението за безбедност на патниот сообраќај спроведуваше локална акција за контрола на возачи на мопеди и моторцикли.

Повеќе...
 
На железничка во Неготино PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 25 Јули 2011 18:51   

 

 

Железничката станица во Неготино. Во купето на ноќниот воз влегуваат неготинец и кавадарчанка кои никогаш порано не се виделе. После половина час патување, неготинецот се качил на горниот спрат, а жената си легнала на долниот спрат од креветот.

Повеќе...
 
Компјутерско алкохоличарска терминологија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 25 Јули 2011 16:37   

 

 

Компјутерско алкохоличарска терминологија:

 

 

TCP/IP - Три црни пива/И Пуканки

 

DHCP - Дупли Хмељ за Црни Пива

 

WINS - Вино Има, Наточи за Сите

 

ASP- Ајде Сите Пијте

 

PPP- Пијам Пиво Попладне

 

DVD- Дај Вино Друже

 

ISA- Идат Старите Алкохоличари

 

GPS - Горско Пиво за Сите

 

ODBC - Однеси Два Балантајна на Цурине

 

DNS - Дај Ни Соленки

 

ARP - Ајде Радосни Пијаници

 

PAP - Пеколно Алкохоличарите повраќаат

 

ADO - Алкохолот Доаѓа Одма

 
«ПочетокПред431432433434435436437438439440СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov