Тиквешија

Сообраќајна акција за контола на моторџиите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 26 Јули 2011 22:45   

 

 

Во четвртокот 21.07 во временскиот период од 18 до 20 часот П.С.О.Н. Кавадарци односно Оделението за безбедност на патниот сообраќај спроведуваше локална акција за контрола на возачи на мопеди и моторцикли.

Повеќе...
 
На железничка во Неготино PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 25 Јули 2011 18:51   

 

 

Железничката станица во Неготино. Во купето на ноќниот воз влегуваат неготинец и кавадарчанка кои никогаш порано не се виделе. После половина час патување, неготинецот се качил на горниот спрат, а жената си легнала на долниот спрат од креветот.

Повеќе...
 
Компјутерско алкохоличарска терминологија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 25 Јули 2011 16:37   

 

 

Компјутерско алкохоличарска терминологија:

 

 

TCP/IP - Три црни пива/И Пуканки

 

DHCP - Дупли Хмељ за Црни Пива

 

WINS - Вино Има, Наточи за Сите

 

ASP- Ајде Сите Пијте

 

PPP- Пијам Пиво Попладне

 

DVD- Дај Вино Друже

 

ISA- Идат Старите Алкохоличари

 

GPS - Горско Пиво за Сите

 

ODBC - Однеси Два Балантајна на Цурине

 

DNS - Дај Ни Соленки

 

ARP - Ајде Радосни Пијаници

 

PAP - Пеколно Алкохоличарите повраќаат

 

ADO - Алкохолот Доаѓа Одма

 
Водите на Тиквешкото езеро забранети за капење PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 23 Јули 2011 13:37   

 

 

Хемиските анализи извршени од Центарот за Јавно здравје – Подрачна едница Кавадарци на водите на Тиквешкото езеро се поразителни. Водата според нив покажува карактеристики на 5 класа, со минимално присуство на кислород.

Повеќе...
 
Високите температури штетни за срцето PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 23 Јули 2011 13:26   

 

 

Во преполната сала на Општина Кавадарци, во петокот, 22.07.2011 година во организација на општинската организација на Црвен Крст - Кавадарци и специјалната болница „Филип Втори“ од Скопје се одржа трибина на тема „Кардиоваскуларните заболувања како последица на високите температури“

Повеќе...
 
«ПочетокПред431432433434435436437438439440СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov