Тиквешија

Несоница PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 08 Август 2011 12:38   

 

 

Неџмие оди на лекар и му вика на лекарот:

„Докторе, мака имам, не можам да спијам!“

Повеќе...
 
На испит PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 06 Август 2011 16:22   

 

 

На испит по анатомија, професорот ја прашува една студентка:

Повеќе...
 
Мажи vs Жени PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 06 Август 2011 16:18   

 

 

Едно убаво неделно попладне, три жени играле голф. Едната од нив не била премногу вешта и нејзиното топче летнало во шумата. Тргнала да го побара и наместо топчето, нашла жаба фатена во замка. - Ослободи ме и ќе ти исполнам 3 желби – и рекла жабата. 

Повеќе...
 
Проработија фонтаните на градскиот плоштад PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 06 Август 2011 15:58   


 

 

Убаво како што доликува и за што се наменети. Од вчера (петок) случајните и намерните минувачи на Градскиот плоштад во Кавадарци можеа да забележат дека неколкуте фонтани, пред зградата на Собранието на Општината, и спроти „Балкан“ работеа. На ова пеколна жега која ја имаме летово, силните млазеви вода кои ги исфрлаат моќните пумпи како водоскоци, и други водени фигури, делуваат освежувачки така како и што одговара за градска фонтана, за која се впрочем и изградени.

Повеќе...
 
Квалитет за ефтини цени на Градскиот пазар PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 05 Август 2011 18:18   

 

 

Летово кавадаречкиот пазар е богато снабден со земјоделски производи. Без разлика што денеска е петок, кој важи за слаб пазарен ден во однос на среда и недела, сепак, времињата се менуваат и петок веќе не е оскуден со артикли. Напротив, според денешната слика дури и побогат од средата.

Повеќе...
 
«ПочетокПред431432433434435436437438439440СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov