Тиквешија

Кавадарчани читаат и на лето PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 13 Август 2011 20:09   

 

 

 

Членовите на градската библиотека ФЕТКИН доаѓаат и читаат книги и во текот на летниот период – не информира директорката на оваа институција, Трајанка Атанасова.

Повеќе...
 
Најубавите кавадаречки викенд локации PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 13 Август 2011 20:03   

 

 

Не мора секогаш да се планира дел од домашниот буџет, да се размислува за превоз, да се организираат цели корпи со храна за да се помине убав викенд во релаксирана и опуштена атмосфера.

Повеќе...
 
Осквернавен споменикот на револуцијата PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 12 Август 2011 20:43   

 

 

Споменикот на револуцијата и слободата на градскиот плоштад бил предмет кој синоќа послужил за врз него да се пишува со боја од непознат граѓанин кој сакал да остави белег врз историјата на македонскиот народ.

Повеќе...
 
Македонците се таблетомани PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 12 Август 2011 20:37   

 

 

Македонците се таблетомани. Таков беше заклучокот по објавените податоци за бројот на издадени лекови во аптеките. Во последно време за многумина лековите станаа како и лебот - секојдневна потреба без која не се може. 

Повеќе...
 
Слушајте го Радио Кавадарци и на интернет PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 12 Август 2011 20:27   

 

 

 

Најстариот медиум во нашиот град – Радио Кавадарци, стана достапен за слушателите низ целиот свет. Слушателите одсега можат да ја слушаат неговата програма 24 часа преку веб сајтот www.radiomk.сом. Со поголемиот пристап до слушателите, Радио Кавадарци наскоро со нови емисии на својата фреквенција.

Повеќе...
 
«ПочетокПред421422423424425426427428429430СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov