Тиквешија

Формиран совет за превенција од малолетничко престапништво PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 06 Септември 2011 00:06   

 

 

Советот на општина Кавадарци на 41-та седница ја усвои одлуката за формирање на Општински совет за превенција од малолетничко престапништво на град Кавадарци.

Повеќе...
 
Кавадарчани поднеле 7203 барања за легализација PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 06 Септември 2011 00:04   

 

 

Во саботата на 3 септември, заврши крајниот рок за легализирање на бесправно изградените објекти утврден според законот кои што беше донесен од страна на државата.

Повеќе...
 
Осветлени мрачните зони на улицата Шишка PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 05 Септември 2011 23:57   

 

 

Направена ревизија на уличното осветлување на улицата Шишка по серијата оправдани интервенции од страна на граганите, проблем за кој пишуваше и нашата редакција.

Повеќе...
 
Продолжи 41та седница на Советот на Општина Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 05 Септември 2011 23:53   

 

 

На 41та седница на Советот на град Кавадарци која се одржа вчера како втора точка на дневниот ред по информацијата за грозјето, се усвојуваше извршувањето на буџетот на општина Кавадарци за вториот квартал од 2011 година.

Повеќе...
 
Швајцарска агенција во проект со Општина Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 04 Септември 2011 19:17   

 

 

Завчера во градоначалничкиот кабинет се потпиша „Договорот за соработка и меѓуопштински форуми“ помешу швајцарската агенција во Македонија и Општините Кавадарци и Росоман.

Повеќе...
 
«ПочетокПред421422423424425426427428429430СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov