Тиквешија

Ekstra Tour 2011 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 17 Септември 2011 14:49   

 

 

Во организација на здружението на спортски риболовци Тиквешко Езеро и рибари Оскар, а подржано од туристичката агенција Екстра бус, на 25 септември, недела, ќе се одржи првиот официјален натпревар во спортски риболов.

 

Повеќе информации за настанот очекувајте во текот на оваа седмица на www.kavadar4e.com и на Galaxy 102,2 radio network.

 

 
Државата нуди 208 хектари во Тиквешијата под наем PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 15 Септември 2011 13:54   

 

 

Министертсвото за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска излезе со Јавен Оглас за давање во закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост.

Повеќе...
 
Продолжува контролата на тракторите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 15 Септември 2011 13:49   

 

 

 

Одделението за безбедност на патниот сообраќај вчера попладне, и во вечерните часови, на четири пункта спроведуваше уште една од превентивните акции кои имаат за цел да ја подобрат сообраќајната култура на патиштата во општина Кавадарци.

Повеќе...
 
Падарска служба ќе ги чува полињата во кавадаречко PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 15 Септември 2011 13:45   

 

 

 

Локалната Самоуправа на Кавадарци и Градоначалникот Панов во неколку наврати јасно ја искажа својата подршка во правец на заживување на Падарската служба во Општината, предлог на здруженијата на земјоделци од Кавадарци кои веќе неколку години укажуваат на нужноста од една таква служба, имајки во предвид штетата која земјоделците ја трпат, поради зголемениот број на полски кражби по полињата и нивите.

Повеќе...
 
СППМД во заеднички проект со Тоде Хаџи - Тефов PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 15 Септември 2011 13:39   

 

 

Советот за превентива против малолетничка деликвенција и ОУ. „Тоде Хаџи – Тефов“ започнаа со имплементација на проектот “Психо – социјална едукација и советување на родители”.

Повеќе...
 
«ПочетокПред411412413414415416417418419420СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov