Тиквешија

Противпожарната единица во Кавадарци доби нова стандардизирана и унифицирана опрема од компанијата Дрекслмајер PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 02 Ноември 2018 11:08   

Дваесет и шест пожарникари на Територијалната противпожарна единица - Кавадарци добија нова сертифицирана опрема од компанијата Дрекслмајер. Противпожарниот тим во Кавадарци отсега е опремен со унифицирана и стандардизирана противпожарна опрема. Секој пожарникар доби огноотпорно одело, шлем, чизми и ракавици, и ова е потребно за ефикасно и професионално извршување на секојдневните задачи на противпожарната екипа.

Повеќе...
 
Комедијата „Пасивно пушење“ќе го отвори театарскиот фестивал "Repassage" PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 01 Ноември 2018 21:20   

  

Театарската претстава „Пасивно пушење“ на Театарот при Домот на култура „Иван Мазов - Климе“ ја продолжува својата интернационална одисеја. По гостувањето во Пустец, комедијата „Пасивно пушење“ ќе патува во Србија, и тоа во Уб и Ковин.

Повеќе...
 
Асфалтирањето на Северен Булевар во завршна фаза PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 01 Ноември 2018 17:47   

  

Согласно проектот кој општина Кавадарци го реализира преку Вардарскиот плански регион, започна завршната фаза од реконструкцијата на делница од „Северен булевар“. Во оваа фаза се ревитализира потегот од спојот на Северен со Западен булевар, па до спојот со булеварот „Никола Минчев“.

Повеќе...
 
Отворен ден со млади во Централ Кафе PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 01 Ноември 2018 17:24   

 

Со цел младите од Општина Кавадарци да се запознаат со членовите на Совет на млади на Општина Кавадарци и членовите на Училишниот парламент на Гимназијата „Добри Даскалов“ Кавадарци како основни механизми за младинско учество во процесот на донесување одлуки, младинскиот информативен центар „ИНФО СЕГА“ Кавадарци и „Прогресс плус“ Кавадарци Ве покануваат на „Отворен ден со млади“.

Повеќе...
 
„Наше пиво - наша страст“ нова кампања за поддршка на кавадаречкиот спорт PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 04 Октомври 2018 16:46   

 

„Наше пиво - наша страст“ е новата кампања на компанијата „Кожувчанка“ ДОО која од секој продаден литар македонско пиво ќе донира два денари за кавадаречките спортски колективи и навивачката група Лозари.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov