Тиквешија

Кавадарци добива лизгалиште PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 18:46   

  

Општина Кавадарци на иницијатива на градоначалникот Митко Јанчев, а во соработка со општествено одговорните компании „Црна Река“ и „Кожувчанка“ реализира проект за изградба на монтажно лизгалиште.

Повеќе...
 
Во петок, изложба на Симона Манчева во Скопје PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 18:33   

  

По заедничката изложба со Марија Дичова во Прилеп, младата кавадаречка уметничка, Симона Манчева во петок ќе изложи дел од своите уметнички креации и пред скопската публика. Отворањето на изложбата која носи работен наслов „Сопство“ и ќе биде поставена во Младинскиот културен центар во Скопје е закажано за во 20 часот.

Повеќе...
 
Во среда, нова реприза на „Пасивно пушење“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Декември 2018 18:16   

  

Петнаесетина дена откако и официјално го доби признанието за најдобра машка улога на фестивалот „Репасаж“, кавадаречката публика конечно ќе има шанса со аплауз да му честита на Диме Коцевски, но и на сите актери кои се дел од хит претставата „Пасивно пушење“.

Повеќе...
 
Пица ресторан Ексклузив слави полнолетство PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 29 Ноември 2018 09:50   

 

Осумнаесет години преполни со мигови убави од победи големи, прослави семејни, бизниси успешни, светли животни приказни, муабети бескрајни и спомени незаборавни, чаши високо кренати и мал милион порции храна со многу емоции и внимателност подготвени, денес одбележува најдобриот пица ресторан во централна Македонија, Ексклузив.

Повеќе...
 
Склучете договор за поставување на времени гаражи PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 21 Ноември 2018 18:58   

 

Се известуваат имателите на времени лимени гаражи од Општина Кавадарци, дека Советот на Општина Кавадарци на ден 31.10.2018 година донесе Годишна Програма за поставување на времени објекти на подрачјето на Општина Кавадарци за 2018 година.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov