Тиквешија

Во петок, Младински филмски фестивал во Кавадарци PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 02 Ноември 2017 12:22   

 

Во петок, 3ти ноември, со почеток од 19 часот, во Домот на Културата на Кавадарци ќе се одржи МФФ - Младински Филмски Фестивал.

Повеќе...
 
Јанчев го започнува својот мандат од среда, советниците ќе ги добијат уверенијата утре PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 02 Ноември 2017 08:49   

 

Општинската изборна комисија од Кавадарци утре на пладне ќе им ги врачи уверенијата на членовите на новиот состав на Советот на општина Кавадарци.

Повеќе...
 
Полицајците ги советуваа повозрасните како да се заштитат од џебни кражби PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 01 Ноември 2017 10:00   

 

Во организација на Отсекот за превенција при СВР Велес и Полициската станица од општа надлежност Кавадарци, денеска беше спроведена превентивна акција против џебни кражби.

Повеќе...
 
И годинава ќе се бира најдобро младо вино од домашни винарии PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 01 Ноември 2017 08:51   

 

Здружението на винари на Македонија по четврти пат го организира натпреварот за најдобро вино произведено во домашни услови.

Повеќе...
 
Во тек е Саемот на книгата PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 01 Ноември 2017 08:26   

 

Во присуство на голем број на вљубеници во читањето, синоќа во преполната градска библиотека „Феткин“ беше отворено единаесетото издание на Саемот на книгата, на кое пред кавадаречката публика ќе има можност да ја збогати својата лична библиотека со најновите наслови од седум издавачки куќи кои нудат бројни попусти и поволности.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov