Тиквешија

СППМД ги промовираше продуктите од проектот Power to Change PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 15 Септември 2020 00:00   

 

Во рамките на проектот Power to Change кој што Советот за превентива против малолетничка деликвенција го имплеметира со уште седум партнери од сите страни на светот, денес беа презентира продуктите кои се еден од резултатите од имплементацијата на истиот.

Повеќе...
 
Школата против говор на омраза го промовираше новото видео PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 02 Септември 2020 00:00   

 

Советот за превентива против малолетничка деликвенција од Кавадарци го промовираше новото видео кое е дел од Школата против говор на омраза во рамките на проектот „Граѓанско учество за интеркултурно општество“.

Повеќе...
 
Младите од Кавадарци дел од локалните работилници на СППМД PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 01 Септември 2020 00:00   

 

Во периодот од 1ви до 30ти август, волонтерите при Советот за превентива против малолетничка деликвенција во рамките на проектот Power to Change спроведоа низа на локални работилници на кои беа вклучени млади од Кавадарци.

Повеќе...
 
Борците против омраза го промовираа проектот Power to Change PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 05 Август 2020 00:00   

 

Советот за превентива против малолетничка деликвенција во вторникот, 4 август 2020 година одржа инфо ден на кој го промовираше проектот Power to Change.

Повеќе...
 
Започна четвртата „АлШар“ авантура PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 06 Јули 2019 08:58   

 

Со пристигнување на првите учесници и поставувањето на шаторите во фестивалската кампинг зона и официјално започна четвртата „Алшар“ мисија која и годинава ќе донесе многу активности, музика, забава и дружење по недопрените предели на Кожув планина. Оние кои уште синоќа ја започнаа својата нова „Алшар“ авантура уживаа во настапите на културно уметничкото друштво „Тиквеш“ и групата „Чардак“, а веќе денес од 17 часот започнува големиот музички маратон на кавадаречките рок бендови BadAssAll, Leksikon, M.A.D.M8's и 4U Band кои ќе имаат свои анплагд концерти. Се разбира, како и претходните изданија, за крај на саботната вечер е предвиден настапот на DJ Славе Келешовски.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov