Спорт

Гвардиола бил првиот пик на Фергусон PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 22 Септември 2015 08:38   

 

Во својата нова книга „Leading“, Шкотот вели дека имал средба со Пеп Гвардиола во 2012, и побарал од Шпанецот да го контактира кога ќе добие понуда од друг клуб. Но тоа никогаш не се случило, а Пеп Гвардиола се договори со Баерн Минхен и го превзеде кормилото на ’Баварците’ во 2013.

Повеќе...
 
Ф1 Пилотите ја прифаќаат идејата за затворен копкит PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 07 Септември 2015 10:42   

 

Најдобрите возачи во Формула 1 начелно ја поддржуваат идејата за затворен кокпит, која е покрената по трагичната смрт на Џастин Вилсон на трка во Индикар серијата.

Повеќе...
 
Еден месец пред Евробаскетот репрезентативците ќе добијат нов селектор PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 22 Јули 2015 13:51   

 

Откако утринава селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Александар Џикиќ сосема неочекувано доби отказ, македонската куќа на кошарката за многу кратко време го пронајде неговиот наследник.

Повеќе...
 
Македонија со тројца џудисти на Европскиот младински олимписки летен фестивал PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 07 Јули 2015 10:58   

 

Исклучително активниот со интернационални настапи период за македонските џудисти продолжува. По успешното претставување на балканското првенство кое се оддржа во Крајова, Романија, од кое Берна Шерифовска на Македонија и донесе бронзен медал и го задржа континуитетот на освојување на медали, и настапот на европското првенство за кадети и кадетки кое пред два дена заврши во Софија, Бугарија, македонските џудисти ќе земат учество и на Европскиот младински олимписки летен фестивал.

Повеќе...
 
Џикиќ стави 24 кошаркари на поширокиот список PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 19 Јуни 2015 18:21   

 

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Џикиќ денес официјално го објави поширокиот список со играчи за предстојното Европско првенство.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov