Спорт

Викендов Кавадарци беше домаќин на меѓународен семинар за џудо тренери и судии PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 06 Мај 2014 19:44   

 

Во организација на џудо федерацијата на Македонија, а под покровителство на генералниот спонзор на истата, компанијата Кожувчанка ДОО од Кавадарци, во периодот од 02 до 04 Мај во одморалиштето Михајлово, Кавадарци се оддржа меѓународен стручен семинар за џудо тренери и џудо судии.

Повеќе...
 
Блерина Сефери петта на Европскиот куп во џудо PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 21 Април 2014 22:14   

 

За прв пат во историјата на џудо спортот во Република Македонија еден спортист се пласираше на високото 5-то место на Европски куп. Имено во категоријата до 48 килограми во женска конкуренција, Блерина Сефери членка на Џудо клубот „Ипон“ на Европскиот куп за кадети/ки, кој се одржа во Коимбра - Португалија стигна до високата петта позиција што е најголемиот успех за македонското џудо досега.

Повеќе...
 
Фергусон ќе предава на Харвард PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 05 Април 2014 08:49   

 

Сер Алекс Фергусон е најновиот професор на престижниот Харвард универзитет во САД, каде ќе оддржи серија на предавања по предметот Бизнисот на забавата, медиумите и спортот.

Повеќе...
 
И Анчелоти во трката за наследник на Мојс PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 31 Март 2014 22:59   

 

Британскиот весник Дејли Стар пишува дека Манчестер Јунајтед престојново лето местото менаџер на клубот ќе му го понуди на актуелниот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти.

Повеќе...
 
УЕФА ќе формира Лига на нациите? PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 26 Март 2014 14:59   

 

Европската фудбалска унија планира да формира нов турнир „Лига на нациите“ врз основа на кој репрезентациите би се пласирале на Европското и Светското првенство.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov