Спорт

Нема квалификации за ракометарките и ракометарите на Вардар PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 21 Јуни 2014 12:27   

 

Ракометарките на Вардар СЦБТ, нема да играат квалификациите во Лигата на шампиони, туку натпреварите ќе ги започнат во фазата по групи. Ова, во петокот го соопшти европската ракометна федерација, објавувајќи ги имињата на 14-те екипи кои сигурно ќе играат во ЛШ.

Повеќе...
 
Шпанија и Аргентина се фаворитите на Ривалдо PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 08 Јуни 2014 11:48   

 

Легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо на изненадување на домашната јавност за главни фаворити за освојување на претстојниот Мундијал ги смета Шпанија и Аргентина, а не неговата репрезентација која е домаќин на шампионатот.

Повеќе...
 
Во сабота, Грција - Македонија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 03 Јуни 2014 09:34   

 

И покрај успешната сезона исполнета со многу големи дуели, македонските ракометари деновиве живеат за последниот предизвик, бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во ракомет против селекцијата на Грција.

Повеќе...
 
35 милиони долари за новиот светски фудбалски владетел PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 23 Мај 2014 13:38   

 

Генералниот секретар на ФИФА, Жером Волке објави дека мундијалот во Бразил ќе биде најскап во историјата на фудбалот.

Повеќе...
 
Ван Гал е новиот предводник на Манчестер Јунајтед PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 19 Мај 2014 16:16   

 

Холандскиот селектор Луис ван Гал е новиот тренер на Манчестер Јунајтед кој се очекува да пристигне на Олд Трафорд веднаш по завршувањето Светското првенство во Бразил.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov