Спорт

Рохо пристигна во Манчестер, Нани во Лисабон PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 19 Август 2014 22:12   

 

Манчестер Јунајтед вечерва и официјално го потврди трансферот на Маркос Рохо. Аргентинскиот репрезентативец ќе го засили тимот на Луи ван Гал од Спортинг Лисабон, а во спротивна насока, во Португалија заминува Нани.

Повеќе...
 
Штербик и Лацковиќ го одработеа првиот тренинг со Вардар PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 28 Јули 2014 23:31   

 

Четирите нови засилувања кои заедно со момците кои минатата година го носеа црвено црниот дрес треба да го однесат ракометниот клуб Вардар до најголемите височини на сите четири фронта веќе се во Скопје, и го одработеа првиот тренинг во спортскиот комплекс „Борис Трајковски“.

Повеќе...
 
Стиви Џи уште три години во Ливерпул PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 26 Јули 2014 11:06   

 

Иконата на Ливерпул, Стивен Џерард ќе остане на својот омилен „Енфилд роуд“ до крајот на кариерата. Раководството на англискиот премиерлигаш подготви нов тригодишен договор за 34годишниот фудбалер, за кој британските медиуми тврдат дека е понуда од соништата.

Повеќе...
 
Антиќ останува во Атланта PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 15 Јули 2014 09:42   

 

Првиот Македонец во НБА лигата, Перо Антиќ и следната сезона ќе настапува за Атланта Хокс.

Повеќе...
 
Червар не оди никаде PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 09 Јули 2014 13:51   

 

Лино Червар не оди во Хамбург, туку ќе остане во Металург, соопшти македонскиот ракометен шампион Металург со што ги демантираше шпекулациите кои деновиве се појавија во дел од медиумите.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov