Спорт

Клучен натпревар за ракометарите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Wishmaster on Вторник, 07 Јуни 2011 18:53   

 

Јуни е месец на ракометот кај нас. Овој е особено потцртан со спортот со најмногу промоции на големите настани.

Повеќе...
 
Јонуз најавува офанзива PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 01 Јуни 2011 16:16   

 

 

„Ќе играме офанзивно. Ни требаат и голови и бодови против Ирска за да се приближиме до местото што води во баражот за настап на следното Европско првенство“, изјави денеска селекторот на Македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз. Според него, саботниот натпревар е важен за двете репрезентации и поради тоа нема потреба од тактизирање во играта.

Повеќе...
 
Новак стана кошмар за Надал PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 16 Мај 2011 21:42   

 

 


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја продолжи победничката серија од стартот на сезоната. Вториот светски тениски рекет ја забележа 37. победа во низа откако по четврти пат сезонава во едно финале, овој пат на мастерс турнирот во Рим, го совлада кралот на земјените терени, Шпанецот Рафаел Надал со 6:4, 6:4 и се закити со седмата титула по ред сезонава. Надал и овојпат, по поразите на турнирите во Индијан Велс, Мајами и Мадрид, не успеа да го пронајде лекот за комплексот Ѓоќовиќ.

Повеќе...
 
Кралевите по сензација на Ноу Камп PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 03 Мај 2011 12:35   

 

 

Може ли Реал Мадрид да победи барем со 2-0 на стадионот на кој на крајот од 2010 во првото сезонско Ел- класико загуби со 5-0. Спектаклот вечерва сигурно ќе биде далеку од Каталонија. Многу фактори влијаат на тоа четвртиот супер дерби во последните 18 дена меѓу Барселона и Реал М. да биде лишен од резултатската неизвесност. Можеби оваа констатација е прерана, сепак убеден сум во едно, многу малку луѓе во Европа веруваат дека Реал Мадрид може да стигне до големото финале од Лигата на шампионите, по минатонеделниот пораз на Сантијаго Бернабеу од најголемиот ривал Барселона од 2-0.

Повеќе...
 
«ПочетокПред6162636465666768СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov