Спорт

Роже Федерер сеуште владее во Базел PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 26 Октомври 2014 23:57   

 

Роже Федерер ја потврди извонредната форма со освојувањето на трофејот на турнирот во Базел, откако Швајцарецот не налета на посериозен противник на својот домашен турнир.

Повеќе...
 
Објавени имињата на ракометарите кои ќе им се спротистават на Швајцарија и Чешка PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 20 Октомври 2014 22:26   

 

Ракометната федерација на Македонија го обелодени списокот ракометари на кои селекторот Ивица Обрван ќе смета во претстојните натпревари со Швајцарија и со Чешка, од квалификациите за ЕП во 2016 година. Пократкиот список е, во суштина, ист со оној од јунскиот бараж со Грција и има само една промена. Вметнат е Марко Нелоски од Металург, на местото на Никола Стојчевски.

Повеќе...
 
Македонија се вклучува во одбележувањето на Светскиот ден на џудото PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 16 Октомври 2014 00:01   

 

Традиционално, Македонија, џудо федерацијата на Македонија и џудо клубовите од земјата и годинава ќе се вклучуваат во одбележувањето на Светскиот ден на џудото, 28 октомври. Годинашниот фокус ќе биде насочен кон „честта“ (Honour), тема која што беше одбрана со гласање на фејсбук профилот на интернационалата џудо федерација.

Повеќе...
 
Тоти го надмина Гигс PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 01 Октомври 2014 12:43   

 

Годините очигледно не му пречат на Франческо Тоти. Иако во саботата го прослави својот 38ми роденден, легендата на Рома продолжува да ги тресе противничките мрежи, а со голот на против Манчестер Сити во 23та минута и го надмина рекордот на Рајан Гигс.

Повеќе...
 
Познати сите учесници на Евробаскетот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 28 Август 2014 11:35   

 

По одигрувањето на натпреварите од последното квалификациско коло, познати се земјите кои ќе учествуваат на следниот континентален собир кој ќе се одржи во 2015.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov