Спорт

Обрван го објави поширокиот список на ракометари за СП во Катар PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 16 Декември 2014 00:11   

 

Селекторот на македонската сениорска машка ракометна репрезентација Ивица Обрван го објави списокот на играчи на кои ќе смета за престојното Светско првенство кое од 15 јануари до 1 февруари 2015 година ќе се игра во Катар.

Повеќе...
 
Македонија ги доби противниците за престојниот евро баскет PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 08 Декември 2014 19:09   

 

Со жешкото соседско дерби против Грција, најдобрите македонски кошаркари ќе го бркаат четврото место од евро самит во Литванија. Вака одлучи денешната ждрепка за претстојното Европско првенство кое од 5 до 20 септември 2015 година за прв пат во историјата ќе се одржи во четири земји, Франција, Хрватска, Германија и Летонија.

Повеќе...
 
Мекејлеб потпиша за Баерн PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 19 Ноември 2014 12:27   

 

Поранешниот плејмејкер на кошаркарската репрезентација на Македонија, Лестер Бо Мекејлеб, потпиша едномесечен договор со Баерн.

Повеќе...
 
Катар не подимитувал PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 13 Ноември 2014 23:26   

 

Етичкиот комитет при Светската фудбалска асоцијација не пронашол докази за подмитување со што Катар останува домаќин на шампионатот во 2022 година.

Повеќе...
 
Хамилтон се поблиску до шампионскиот наслов PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 03 Ноември 2014 01:34   

 

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ја забележа петтата последовна победа, десетта во сезоната во шампионатот на Формула 1, откако победи на трката за Големата награда на САД, која се возеше во Остин.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov