Спорт

Новите промени ќе донесат поголеми брзини во Ф1 циркусот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 26 Јануари 2015 07:43   

 

Овогодишните болиди во Формула 1 би можеле да бидат за три секунди побрзи по круг, во однос на минатогодишните, тврди првиот човек на Пирели Пол Хембери. Претсезонските тестирања ќе започнат на 1 февруари во Херес, а многумина прогонозираат драстичен скок во брзината по само една година и и жалбите дека новите V6 мотори се бавни и недоволно брзи.

Повеќе...
 
Патот до 8те најдобри води преку Словенија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 23 Јануари 2015 19:10   

 

Македонската ракометна репрезентација со победа над Австрија од 36:31 ја заврши групната фаза на Светскиот шампионат во Катар, осигурувајќи си ја втората позиција на табелата и со тоа дуел со Словенија во осмина –финалето.

Повеќе...
 
Лазаров во идеалниот тим на екс-ју земјите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 12 Јануари 2015 16:35   

 

Со гласови на жири составено од новинари од ракометни редакции од регионот, како и гласови на посетителите на „Балкан-Хандбол“ е избрана идеалната постава составена од ракометари од Екс-Ју просторите за Светското првенство во Катар.

Повеќе...
 
Обрван го скрати списокот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 06 Јануари 2015 22:29   

 

Селекторот Ивица Обрван ги одреди патниците за турнирот во Франција и за СП во Катар, а меѓу нив нема да бидат Филип Талески, Гоце Ојлески и Никола Стојчевски.

Повеќе...
 
Червар: „Наскоро ќе гледаме нов силен Металург“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 26 Декември 2014 00:52   

 

Металург во последните неколку месеци се соочи со огромна криза, но стратегот Лино Червар сепак е оптимист дека сето тоа ќе биде надминато и дека актуелниот првак на Македонија во новата 2015 година ќе се врати на старите победнички патеки. Во видео-порака што денеска беше објавена на официјалната веб-страница на Металург тој им посака многу здравје, среќа и успех на сите фанови на „металурзите“, воедно потсетувајќи дека оваа 2014 година без оглед на последната криза беше најуспешна во историјата на клубот.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov