Спорт

Обрван го објави поширокиот список за двомечот со Франција PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Сабота, 18 Април 2015 10:22   

 

Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави поширокиот список од 28 ракометари за квалификациски двомеч против актуелниот светски и европски првак Франција, во квалификациите за Европското првенство во Полска 2016 година.

Повеќе...
 
Хамилтон најбрз во Кина PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 12 Април 2015 18:35   

 

Луис Хамилтон се врати на победничкиот колосек и ја освои Гран при на Кина, трета рунда од сезонава во Formula 1. Ова е негова втората победа од почетокот на шампионатот, по онаа во Австралија, а и овој пат идентично како во Алберт Парк, зад него се пласираа Нико Розберг и Себастијан Фетел.

Повеќе...
 
Суарез го реши „Ел Класико“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Понеделник, 23 Март 2015 00:07   

 

Барселона и Реал Мадрид ги оправдаа очекувањата на фудбалските фанови и одиграа уште едно возбудливо „Ел Класико“ кое му припадна на домашниот тим.

Повеќе...
 
ЕХФ ги одреди термините за осминафиналето од Лигата на шампионите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 26 Февруари 2015 22:40   

 

Европската ракометна федерација ги одреди термините за одигрување на осминафиналните дуели во ракометната Лига на шампиони.

Повеќе...
 
ФФМ ги одреди цените на билетите за дуелот со Белорусија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 04 Февруари 2015 01:23   

 

Фудбалската федерација на Македонија ги одреди цените на билетите за квалификацискиот дуел против Белорусија кој на 27 март се игра на Националната Арена „Филип Втори“.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov