Спорт

Премиерлигата ќе започне со дербито Јунајтед-Тотенхем PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Среда, 17 Јуни 2015 12:38   

 

Дербито помеѓу Манчестер Јунајтед и Тотенхем ќе го отвори 24тото издание на англиската премиер лига, додека актуелниот шампион, тимот на Челзи одбраната на титулата ќе ја започне со навидум лесен дуел против Свонси на домашен терен.

Повеќе...
 
Хамилтон најбрз и во Канада PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 07 Јуни 2015 21:08   

 

Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда на Канада, седма во годинешниот шампионат на Формула 1. Британецот на патеката „Жил Вилнев“ победи со време од 1:31:53.145 часа.

Повеќе...
 
По две децении, Реал Мадрид повторно на врвот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 17 Мај 2015 21:02   

 

20 Години подоцна историјата повторно се повторува. Две децении откако Реал Мадрид го совлада Олимпијакос и ја освои шампионската титула во Евролигата, кралскиот клуб повторно е на европскиот трон и тоа повторно по финалната победа над Олимпијакос со 78:59.

Повеќе...
 
Фудбалскиот сојуз на Шпанија го суспендира шампионатот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 07 Мај 2015 09:23   

 

Фудбалскиот сојуз на Шпанија денес објави дека поради спорт со владата за ТВ правата е приморан да го суспендира првенството.

Повеќе...
 
Во чест на Занети Интер ќе го повлече дресот со број 4 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Недела, 26 Април 2015 20:00   

 

Со специјална церемонија, на 4 мај фудбалскиот клуб Интер и официјално ќе му оддаде големо признание на легендарниот аргентински фудбалер Хавиер Занети кој дури 19 сезони го носеше дресот на „нероаѕурите“. Неговиот дрес со број „4“ ќе биде повлечен од употреба во знак на благодарност за целиот придонес што Занети го има дадено изминатите две децении за клубот од „Џузепе Меаца“.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov