Спорт

Жозе Мурињо е нов менаџер на Манчестер јунајтед PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 27 Мај 2016 18:33   

 

Манчестер јунајтед денеска и официјално потврди дека Жозе Мурињо е нивниот нов менаџер.


„Жозе Мурињо ќе го превземе кормилото на Манчестер јунајтед од сезоната 2016/2017, потпишувајќи три годишен договор со опција да остане во клубот најмалку до 2020 година“ - стои во соопштението на клубот.

Повеќе...
 
Македонија 138ма на листата на ФИФА PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 04 Февруари 2016 18:13   

 

Македонската фудбалска репрезентацаија остана на 138 место и по денешното рангирање на ФИФА.

Повеќе...
 
Кан: Нојер ја крена играта на голманот на повисоко ниво PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Четврток, 26 Ноември 2015 13:43   

 

Легендарниот голман на Баерн Минхен и германски репрезентативец, Оливер Кан, искажа многу пофални зборови за својот наследник меѓу стативите, Мануел Нојер.

Повеќе...
 
Во главата на Ѓоковиќ не постојат граници PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Вторник, 10 Ноември 2015 13:53   

 

Нова титула, нов рекорд. Новак Ѓоковиќ стана првиот тенисер во историјата кој во една година освоил шест титули од Мастерс серијата, откако за 90 минути игра го совлада Енди Мареј со 6:2, 6:4 во финалето во Париз.

Повеќе...
 
Македонија се вклучува во одбележувањето на Светскиот ден на џудото PDF Печати Е-пошта
Напишано од Unevski on Петок, 23 Октомври 2015 11:16   

 

По петти пат, Македонија, џудо федерацијата на Македонија, џудо клубовите од земјата, џудистите, тренерите, спортските работници и фановите и годинава ќе се вклучуваат во одбележувањето на Светскиот ден на џудото, 28 октомври. Годинашниот фокус е насочен кон темата „Обединетост“ (Unity), која заедно со претходните теми „Чест“ (Honour), „Упорност“ (Perseverance), „Џудо за сите“ (Judo for all) и „Почит“ (Respect) означува дел од принципите на џудото.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov