ВидеоВИДЕО: Софија Манева - Тишина

 

На 19 февруари 2013 година, кавадарчанката Софија Манева на својот youtube канал и официјално го промовираше видеозаписот за насловната песна од нејзиниот истоимен албум „Тишина“ зад која како музика, текст и аранжман се потпишаа: Тони Соколов – Цока и Перо Манев.

Повеќе...
 
Роденденското пиротехничко шоу на Лозари

 

Со голема баклијада на костурницата во градскиот парк, навивачката група Лозари Исток во неделата,  10 февруари и официјално го означи почетокот на големото роденденско славје по повод 22 годишнината од формирањето на навивачката група Лозари.

Повеќе...
 
Лозари во далечанта 1993 година

 

Во неделата која ни претстои навивачката група „Лозари“ ќе прослави 22 години од своето формирање.

Повеќе...
 
Видео: Богојавление - Водици во Кавадарци

 

Младиот прилепчанец Александар Ристески кој повеќе години учи во Кавадарци е среќникот кој годинава го фати светиот крст кој по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици беше фрлен во водите на реката „Луда Мара“.

Повеќе...
 
Видео: „Тоа е тоа“ - „Ready for love“

 

Македонските рок легенди Мики Јовановски – Џафер, Љупчо Трајковски – Фис, Венко Серафимов-Венс, Бошко Доневски – Чико, Стево Чепишевски и Стевче Грозданов или ако повеќе сакате рок бендот „Тоа е тоа“ ја имаа честта по 70 настани сместени во 60тина денови да ја затворат богатата со настани кавадаречка културна есен.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov