ВидеоВидео: Се сеќавате ли на филмот „Каца“

 

Се сеќавате ли на првиот кавадаречки филм „Каца“. Снимен во далечната 1998 година, по цели 15 години филмот по сценарио на Александар Видиков и Шенка Колозова конечно се најде и на интернет мрежата.

Повеќе...
 
ВИДЕО: Настапите на Smoke Shakers на Јелен Демофест

 

Учеството на престижниот Јелен Демофест донесе многу спомени, фотографии и видео материјали кои ја збогатија галеријата на најдобриот кавадаречки бенд Smoke Shakers.

Повеќе...
 
Видео: Со повод - Т’к Так фест 2013

 

Многу поводи за интервјуа со легендите на македонските рок сцена имаше Дарко Коцев, идејниот творец на емисијата „Со повод“ која се емитува на КТВ телевизија.

Повеќе...
 
ВИДЕО: „Т’к Так Фест 2012“

 

Додека ги очекуваме првите видео материјали од годинашново издание на „Т’к Так Фест“, би сакале да Ве вратиме речиси една година наназад, односно на првото издание на фестивалот посветен на македонската рок легенда Трајко Каров.

Повеќе...
 
ВИДЕО: „Запиши ме“ на Софија Манева

 

„Запиши ме“ е насловот на новиот сингл на Софија Манева, кој на големо задоволство на фановите на македонската пеачка доаѓа заедно во пакет со исклучително интересна видео приказна во која се појавува и нејзиниот дечко, Ѓорѓи Славев.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov