ВидеоВИДЕО: Професорот Панов на чекор до УЕФА ПРО лиценца

  

Откако повеќе од една деценија од својот живот помина низ тренинг центрите на најголемите европски фудбалски клубови студирајќи ја фудбалската наука, Блаже Панов, кој потекнува од кавадаречкото село Сопот, во последниот период престојуваше во Русија, каде што доби можност да биде првиот странец кој во рамки на руската фудбалска федерација ќе ја добие највисоката лиценца за фудбалски тренер, УЕФА ПРО лиценцата, и со тоа да ги обедини трите најважни лиценци кои ги доделува европската куќа на фудбалот, А, Б и Про. Професорот Панов сигурно спаѓа во низата на Мојсов, Шиков и останатите кои го репрезентираат кавадаречкиот фудбал низ Европа, но и покрај неговите успеси можеби е едно од најзапоставените имиња во нашата јавност. Во продолжение, ви претставуваме само дел од приказната на професорот Панов.

Повеќе...
 
Видео: Петре Ангелов во „Балкан Фанк“

  

По бројните успешни соработки со познати македонски музички имиња остварени во текот на 2013 година, еден од најдобрите басисти и контрабасисти во Кавадарци и Македонија воопшто, нашиот Петре Ангелов, уште на самиот старт на новата 2014 година не почести со ново аудио и видео парче, кое носи наслов „Балкан фанк“.

Повеќе...
 
ВИДЕО: Сеќавање на Диме Мустеников - Перодршков - втор дел

 

Во својата историја, Кавадарци имал безброј градски легенди кои заслужуваат посебно внимание.

Повеќе...
 
ВИДЕО: Сеќавање на Диме Мустеников - Перодршков

 

Во својата историја, Кавадарци имал безброј градски легенди кои заслужуваат посебно внимание.

Повеќе...
 
Видео: „Вино и Виноградство“ - Фестивал на младо вино

 

По повод католичкиот празник Свети Мартин, и годинава, четврти пат по ред винарската визба „Тиквеш“ го организираше фестивалот на младо вино.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov