ВидеоВидео: Распеани градови - Кавадарци

 

Архивата на македонската радио телевизија несомнено е едно од најголемите богатства кои ги поседуваат македонските медиуми. Процесот на дигитализирање на архивираните снимки и нивно враќање во програмската шема не врати низ времето, како на пример во далечната 1973 кога и е снимена емисијата „Распеани градови“ посветена токму на Кавадарци.

Повеќе...
 
23 години од убиството на Сашко Гешовски

 

На 6 мај 1991 година во 11 часот во Сплит e убиен Сашко Гешовски.

Повеќе...
 
ВИДЕО: Првоаприлска забава во Pub Blue со DJ Buli

 

И покрај тоа што се случи на сред работна недела, првоаприлскиот маскембал во Pub Blue го одбележа голема забава во која активно учествуваа сите оние кои беа дел од шоуто.

Повеќе...
 
„Waiting for Original You“ нов сингл на Smoke Shakers

  

Кавадарци веќе и да заборави кога е издадени последниот албум на кавадаречка рок група. Но, се чини дека постот ќе биде прекинат, затоа што најдобриот кавадаречки рок бенд во последните неколку години, Smoke Shakers е на чекор до издавање на својот деби албум, кој се очекува да го промовираат наскоро.

Повеќе...
 
ВИДЕО: „Stand up for equality" флеш моб

  

Од 2ри до 9ти март, Советот за превентива против малолетничка деликвенција од Кавадарци беше домаќин на тренинг курсот „Stand up for equality".

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov