ВидеоНАЈАВА: Т’к Так Фест 2014

 

Подготовките за годинашното издание на Т’к Так Фест веќе се при крај, а официјалната најава за настанот кој треба да го најави Тиквешкиот гроздобер веќе ја носи рекламата која може да се слушне и види на неколку национални и регионални радио и тв станици.

Повеќе...
 
„Ова е Кавадарци“, официјална химна на Тиквешкиот гроздобер

 

50 години од првиот Тиквешки гроздобер, најголемата и најзначајната културно, туристичка и стопанска манифестација доби своја официјална химна.

Повеќе...
 
ВИДЕО: 101 година од кревањето на Тиквешкото востание

 

Тиквешкото востание е прв организиран масовен народен вооружен отпор против српската власт која што ја окупирала Вардарска Македонија по повлекувањето на турските сили по Првата балканска војна. Востанието започнало на 19 јуни 1913 година, во Тиквешијата и траело седум дена. Тиквешкото востание е самостојно дело на тиквешкото население, спонтано организирано и раководено од месните дејци, револуционери и војводи на Организацијата, а потпомогнато од четите на ВМРО.

Повеќе...
 
Софија Манева ја објави новата песна "Високо над се" Фото + Видео

  

soija maneva 2014

'' Високо над се ''е наслов на новата балада на Софија Манева која од денес е во радио етерот. За време на снимањето доживеав многу емотивни моменти, оваа музика е создадена со многу љубов и се што очекувам е дека оваа балада ке се слуша со уживање.

Повеќе...
 
ВИДЕО: Стопи ме - Наталија Славева

 

Во недостаток на сонце, пред крајот на студената и дождлива пролет време е за вистинско затоплување кое доаѓа од стиховите и големиот хит сингл на Наталија Славева „Стопи ме“ кој конечно доби и свој видео запис.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Get Adobe Flash player
Сите права се задржани - Copyright © www.kavadar4e.com - Designed by Mitrov